• Prokare'yi sosyal medyada takip et

TR | EN
Referanslar

ELİT RESİDENCE KONUT UYGULAMASI

Mekanın genel ışık, perde/panjur otomasyonu, genel müzik ve görüntü dağıtım sistemi, ayna TV ve TV projeleri şirketimiz tarafından gerçekleştirilmiştir

Uygulama Yeri :
Elit Residence
Şişli / İstanbul

Mimari / Tasarım :
Zerrin ÖNGEL

Proje Koordinatörü :
Cemil DURMUŞ (AV POINT)
Tekin ÇETİNTAŞ

Proje Uygulama:
Erkan KORKMAZ
Turgay AKYÜZ
Erhan MALAK
Tolga YACI 

Tarih :
Ocak 2009

 

      Mekannın genel Aydınlatma, perde/panjur otomasyonu, genel müzik ve görüntü dağıtımm sistemi, ayna TV ve TV projeleri şirketimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Mekanın genel ışık, perde/panjur otomasyonu, genel müzik ve görüntü dağıtım sistemi, ayna TV ve TV projeleri şirketimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.

     Mekanın salonunda 60” NEC Plazma ekran kullanılarak 150x90 cm. boyutlarında bir MirrorTrend ayna TV uygulaması yapılmıştır.

     Oturma salonunda kurulmuş olan surround ses sistemi 3 ayrı ekranla bütünleştirilmiştir. Bu ekranlardan 1 tanesi 58” Panasonic Plazma TV ve 2 adet de 20” LCD TV kullanılmış ve mobilya tasarım ve üretimi yapan firma ile ortak çalışılarak ekranlar mobilyanın içerisine tamamen yerleştirilmiştir.

     Bunun dışında banyoda 1 adet MirrorTrend ayna TV tasarlanmıştır. 15” LCD TV kullanılarak nem ve ısı şartları da hesaba katılarak bu mekan için özel bir ürün gerçekleştirilmiştir.

     Bunlara ek olarak mekanın genel ses ve görüntü dağıtım altyapısının organizasyonu için Speakercraft MZC66 kullanılmıştır. Ayrıca sistemin perde ve ışık otomasyon altyapısı için ABB ve Siemens EIB/KNX otomasyon ürünleri kullanılmıştır. Evdeki ses sistemi, otomasyon, müzik sistemi ve televizyonların kontrolü için de Philips Pronto TSU9800 ve TSU9600 kontrol ürünleri kullanılmıştır.

Projede Kullanılan Ürünler