• Prokare'yi sosyal medyada takip et

TR | EN
Referanslar

THY KRİZ KOORDİNASYON MERKEZİ

Sistem, genel bağlantı, acil durumlarda bağlantı ve haberleşme alt yapısının koordinasyonu için tasarlanmıştır

Müşteri : 
AKARE Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Uygulama Yeri :
THY Teknik Yeşilköy / İstanbul

Proje Koordinatörü :
Osman GÜLER (AKARE)
Kemal KIRMIZIOĞLU 
Öner TAN (ASEL)

Proje Uygulama:
Emre ÖZKAYA (AKARE)
Erhan MALAK
Turgay AKYÜZ
Soner AKSOY (ASEL)

Tarih :
Kasım 2008

 

     Sistem, genel bağlantı, acil durumlarda bağlantı ve haberleşme alt yapısının koordinasyonu için tasarlanmıştır. IP üzerinden haberleşebilen Nortel Network’ün IP tabanlı telefonları firma tarafından tedarik edilmiştir. Sistem 4 farklı uydudan ayrı kanallar alarak dünyadaki mevcut birçok TV kanalını Panasonic TH-58PH10E plazma ekranlar ve NEC NP3150 projeksiyon cihazları üzerinden görüntülememize olanak sağladığı gibi mevcut her katılımcının bilgisayarındaki dosyaları da bu ekranlara ve gerekiyorsa genel ses sistemine yönlendirmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu amaçla Kramer’in ürünleri kullanılmıştır. Ayrıca yine her katılımcının kullanımı için Bosch’un konferans sistemi de sisteme eklenmiştir.

     Ses sistemi olarak gerek stereo, gerekse surround olarak kullanılabilecek bir altyapı oluşturulmuştur. Bu amaçla Electrovoice Evid 6.2, Evid C8.2 hoparlörler tercih edilmiştir. Amplifikatör ve mikser altyapısı konularında Allen&Heath, EAW ve QSC markalı ürünler kullanılmıştır.
 

     Tüm bu sistemlere ek olarak mekanın ışık ve perde/panjur kontrolü için Crestron tercih edilmiştir. Crestron ile tüm otomasyon, ses, görüntü, konferans, uydu altyapısı gerek tek tek, gerekse senaryolar bazında kontrol edilmektedir.senaryolar bazında kontrol edilmektedir.

Projede Kullanılan Ürünler