• Prokare'yi sosyal medyada takip et

TR | EN
Referanslar

YILDIZ MEŞRUBAT MERKEZ BİNASI

Mekan, 2 adet küçük toplantı salonu, 1 adet büyük toplantı salonu ve 1 adet çok amaçlı salon olmak üzere 4 ayrı bölümden oluşmaktadır. Şirketimiz bu mekanların görüntü, ses ve otomasyon işlemlerini gerçekleştirmiştir

Müşteri :
YILDIZ Meşrubat Paz. San. Tic. Ltd. Şti. 

Uygulama Yeri :
Samandıra
İstanbul

Mimari / Tasarım :
Ridade TUNCEL

Proje Koordinatörü :
Kemal KIRMIZIOĞLU

Proje Uygulama:
Erkan KORKMAZ
Turgay AKYÜZ
Erhan MALAK
Tolga YACI 

Tarih :
Aralık 2008

 

     Mekan, 2 adet küçük toplantı salonu, 1 adet büyük toplantı salonu ve 1 adet çok amaçlı salon olmak üzere 4 ayrı bölümden oluşmaktadır. Şirketimiz bu mekanların görüntü, ses ve otomasyon işlemlerini gerçekleştirmiştir.
 
     1. ve 3. katta bulunan 2 adet toplantı salonu tamamen aynı tasarım ve işleve sahip iki salondur. Bu salonlarda Panasonic PT-F100NTE kablosuz projeksiyon cihazı kullanılmıştır. Bu ürünün tercih edilmesindeki en önemli detay üstün kalitesi ve 3000 saatlik lamba garantisinin yanında IP ile de kontrol edilebilmesidir. Ayrıca yine en üst kaliteli Projectorpark Premium serisi 243x182 cm.lik perde kullanılmıştır. Mekan surround ve stereo olarak çalışabilen KEF hoparlörler (sadece performans olarak değil dekoratif olarak da mekanı tamamlamaktadır) ve Marantz DVD player ve A/V Receiver ile sistemin ses tasarımı tamamlanmıştır. Ayrıca mekanın ışık ve perde/panjur otomasyonu için ABB EIB/KNX ibus sistemleri kullanılmıştır. Halen dünyanın en büyük ve yaygın otomasyon protokolü olması nedeniyle ve sürekli gelişen altyapısı nedeniyle bu sistem tercih edilmiştir. Sistem ayrıca Philips Pronto TSU9600 otomasyon kumandaları ile tamamlanmış ve bu sayede kullanıcılar sadece birkaç tuşa dokunarak ses, projeksiyon, ışık ve perdeler ile ilgili her türlü işlemi yapabilmektedirler. 

     2. katta bulunan 120 kişi oturma kapasiteli salonda mikrofon sistemi ve stereo müzik altyapısı kullanılmaktadır. Tavan yüksekliği sebebi ile daha büyük görüntü alabilmek için 16:10 WXGA gerçek çözünürlüklü NEC NP4001 projeksiyon cihazını özel bir lens vasıtası ile kullandık. Bu mekanda da ışık ve perde/panjur otomasyonunu kullandık ve projeksiyon, ses sistemi yine Pronto TSU9600 ile entegre olarak senaryolar vasıtası ile kullanılabilmektedir. Ayrıca görüntü dağıtım altyapısı için Kramer video dağıtıcılar ve hoparlör olarak da Electrovoice Evid 4.2 kullanılmıştır. Mikrofonların Shure olarak kullanıldığı mekandaki en önemli sürpriz Panasonic BB-HCM515CE network kamerasıdır ki bu ürün sayesinde izinli olan şahıslar salondaki toplantıları internet üzerinden takip edebilmektedirler. Bu arada ABB ibus sistemini de telefon ve IP üzerinden de kontrol edebildiğimizi de belirtmek isteriz.

     Çatı katında yemekhane ve dinlenme salonu olarak kullanılacak mekanda yaratılmış olan sıcak bir atmosferi bozmamak amacıyla tavan hoparlörleri, gizli projeksiyon perdesi ve projeksiyon lifti kullanılmış ve salonun tasarımına zarar verilmemeye çalışılmıştır. Ayrıca sistem telsiz mikrofonlar aracılığı ile dilendiği zaman bir konferans salonuna da rahatlıkla dönüşebilmektedir. Bu mekanda da ABB EIB/KNX otomasyon sistemi kullanılmış ve perdeler ve elektrikler Pronto TSU9600 aracılığı ile 2 yönlü olarak kontrol edilebilmektedir.

Projede Kullanılan Ürünler