• Prokare'yi sosyal medyada takip et

TR | EN
Referanslar

TELLCOM KONFERANS SALONU

TELLCOM Merkez Binasında bulunan çok amaçlı konferans salonunun projeksiyon, ses ve sahne ışıklandırması işlemleri şirketimiz tarafından gerçekleştirilmiştir

Müşteri :
TELLCOM İletişim Hizmetleri A.Ş.

Uygulama Yeri :
TELLCOM Genel Müdürlüğü
Konferans Salonu
Mecidiyeköy / İstanbul

Proje Koordinatörü :
Cevat PEKTAŞ (Pozitif İletişim)
Kemal KIRMIZIOĞLU

Proje Uygulama:
Erhan MALAK
Tolga YACI

Tarih :
Temmuz 2008

TELLCOM Merkez Binasında bulunan çok amaçlı konferans salonunun projeksiyon, ses ve sahne ışıklandırması işlemleri şirketimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Sistem stereo ve surround olarak kullanılmak üzere konferans, toplantı ve gösteri gibi aktivitelerin gerçekleştirilebileceği bir mekan olarak tasarlanmıştır. Sistemde görüntü Panasonic PT-D5700E projeksiyon cihazı ve Projectorpark Diamond serisi 400x301 cm. lik perde aracılığı ile alınmaktadır. Görüntünün dağılımı Kramer VP-23N görüntü dağıtım ünitesi ile gerçekleştirilmektedir. Ses altyapısı Electrovoice SX-300 ve Evid 4.2 hoparlörler vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Tercih edilen mikrofonlar Beyerdynamic (telsiz el ve yaka) ve Shure (kablolu ve kürsü mikrofonları) markalı ürünler ve ses mikseri olarak da ünlü İngiliz markası Soundcraft’ın EPM12+2 analog ses mikseri tercih edilmiştir. Sistemde ayrıca surround ses alabilmek için bir adet Marantz A/V receiver kullanılmaktadır.

Mekanda ayrıca sahne ışıklandırılması için basit PAR-56 spotlar ve Multiprofile spotlar kullanılmıştır. Gerek olması durumda sahnenin belli bölgeleri bu spotlar ile istenilen ışık seviyesinde aydınlatılabilecektir. Ayrıca sahne aydınlatması için kullanmakta olduğumuz Work Stage 12P DMX kontrollü ışık masasına genel aydınlatmayı da ekleyerek sahne ışıklarının yanında tüm salonun aydınlatma kontrolünü de kontrol odasından yapılabilir bir şekilde tasarladık. Ayrıca mekanın ışık kontrolü kendi anahtarları ile de gerçekleştirilebilmektedir.

Yapılacak olan aktivitelerde basının da ses alabilmesini kolaylaştırmak adına Sonifex RB-DA6G ses dağıtım ünitesini de sisteme ekledik.

Projede Kullanılan Ürünler