• Prokare'yi sosyal medyada takip et

TR | EN
Haberler

ÇOKLU ODA SES SİSTEMLERİ

13/07/2018

Kalabalık bir etkinlik organizasyon istiyorsunuz fakat bu etkinliği evinizde yapmak zorundasınız. Bu tarz organizasyonların temel ihtiyacı olan müzikle ilgili çözümü ise hala bulamadınız. Evin her noktasında aynı ses kalitesinde ve aynı yükseklikte müziğin çalmasını istiyorsunuz. Çözüm aslında çok basit… Çoklu oda ses sistemleri sayesinde evinizin her noktasında aynı kalitede müzik dinleyebilirsiniz.

ÇOKLU ODA SES SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

Son dönemin ses sistemleri ve teknolojiler konusunda en popüler tercihlerinden biri olan çoklu oda ses sistemleri, birden çok hoparlörden aynı anda tek bir uygulama üzerinden müzik dinlemesini sağlamaktadır. Hem de evinizin herhangi bir yerinde kablo kalabalığı olmadan bu sistemden faydalanabiliyorsunuz. Kablosuz ses aktarım akımı olan surround ses sistemlerinin ardından yeni akım olarak karşımıza çıkan çoklu oda ses sistemlerinde bluetooth sayesinde aynı anda bir cihazı birden çok hoparlöre kablo yardımı olmadan bağlanmanın lüksünü yaşıyorsunuz. Akıllı telefonlarımızla bile bu sisteme bağlanabilir, istediğiniz müziği yüksek ses kalitesinde dinleyebilirsiniz.

ÇOKLU ODA SES SİSTEMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Film izlerken ya da müzik dinlerken ses sistem kalitesi oldukça önemlidir. Herkes evinin yaşam alanında yaptığı her türlü aktivitede kusursuz bir donanım hayal eder ve gerekli donanımları buna göre düzenler. Eğer siz de evinizin salonunda kusursuz bir ses sitemi istiyorsanız, bu işi profesyonel ekiplere bırakmalısınız. Yaşam alanlarında proje bazlı kurulan ses sistemlerinde, odanın büyüklüğüne göre hoparlör sayısını belirlenirken,  odanızın şekline göre hoparlörlerin konumlandırılması yapılmaktadır. Son derece modern ve teknolojik özelliklere sahip olan bu sistemlerle ilgili olarak profesyonel firmalardan destek alınmalıdır.

Çoklu oda ses sistemlerinde ses çıkış gücünü değerlendirmek için bazı yöntemler izlenmektedir. Kısaltması RMS olan ve birim olarak watt ile ölçülen bu değerlerler, kuracağımız sistemle ilgili olarak bize yol gösterecektir. Bu değerin yüksek olması sesin de yüksek olacağı anlamına gelmektedir. Kurulum yapacağınız oda büyükse o hacme uygun watt değerine sahip çoklu oda ses sistemi almanız gerekmektedir.