• Prokare'yi sosyal medyada takip et

TR | EN
Haberler

AYDINLATMA OTOMASYON SİSTEMİ

15/12/2017

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri - Prokare

Tek merkezden tüm aydınlatmalar kontrol edilebilir mi? Aydınlatmalarınız evinize gelen güneş ışığına göre kendi derecesini oluşturabilecek veya siz evde değilken olası güvenlik ihlaline karşı kendiliğinden yanarak evde birileri varmış hissi uyandırabilecek kadar akıllı mı? Peki, belirli senaryolar dahilinde işleyen aydınlatmalar fikrine veya herhangi bir yangın durumunda sadece çıkış güzergahını aydınlatan armatürlere ne dersiniz? Günümüz teknolojisi tüm bu fırsatları ayağınıza getirdi.Esneklik, konfor gibi lüksü size sunarken diğer yandan artan enerji harcamalarınızda tasarruf imkanını sağlamaktadır. Akıllı ev, bina veya ofis gibi konseptlerin bir parçası olan “Aydınlatma otomasyon sistemi”; ev veya işyerlerinde olmazsa olmaz donanımlar arasında yerini çoktan aldı.Tüm bu olanaklar ayağınıza gelmişken, yoksa siz hala karanlık odalarda ışığı açabilmek için düğme miarıyorsunuz?

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri - Prokare

İŞLETMELERDE AYDINLATMA OTOMASYON SİSTEMİ

Sert rekabet koşullarında işletmecilere tasarruf imkanı sağlamakla birlikte, personelinin motivasyonunu yüksek tutmakta ve dikkat dağıtacak gereksiz ayrıntılara son vermektedir. Gerek toplantı odasında projeksiyon cihazının aktifleşmesi ile birlikte sunum moduna geçen armatürler, gerekse gün ışığının derecesine göre kendini ayarlayarak personelin en uygun ışık koşullarında çalışmasını sağlayan sistem, çalışanların motivasyonu arttıracaktır.Belirli senaryolar ile mesai ve paydos saatlerini veya çalışma ve izin günlerini sisteminize girerek, aydınlatmalarınızı belirli görevleri olan bir personel olarak düşünebilirsiniz. Aynı zamanda sürekli yanınızda bulundurduğunuz mobil cihazınızdan nerede olursanız olun yönlendirebilme lüksünede sahipsiniz.Artık her şey sizin elinizde.

İşletmeler aynı zamanda Aydınlatma Otomasyonlarıyla, “yeşil bina” konseptine uygun olarak marka imajlarını güçlendirmekte, Enerji Verimliliği Kanunu doğrultusunda olan yönlendirmelere birebir cevap vermektedir. Ayrıca artan enerji maliyetlerine karşı tasarruf, personelin motivasyonunu artırarak dikkatinin

dağılmasına karşı aldığı önlem ve sağladığı konfor ve esneklik, iş yerlerinde “Aydınlatma Otomasyon Sistemi” zorunlu teknik donanımlar statüsüne getirmektedir.

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri - Prokare

EVLERDE AYDINLATMA OTOMASYON SİSTEMİ

Yazın ailenizle birlikte gittiğiniz tatil köyünde huzurunuzun kaçmaması için “Aydınlatma Sistemlerine” ihtiyaç duyacağınız birkaç sene önce söylenseydi, komik gelebilirdi. Bugün artık bu sistemler, siz evde değilken olası güvenlik ihlalini algılayarak, kendiliğinden yanıp sönerek evde birileri varmış hissini uyandırabilmektedir. Böylece aklınız evinizde kalmaksızın, şezlongunuzda güneşlenmenin tadına rahatça varabilirsiniz.

Evde açık unutulan aydınlatmalar, derecesini ayarlayamadığınız ışık şiddeti, duvarlarda görüntü kirliliğine yol açan dimmer veya anahtarlar ve açma-kapama yapılması gerektiğinde ayağa kimin kalkıp bunu yapacağı üzerine dönen tartışmalar… Merkezi kontrol sayesinde, tüm bunları nerede olursanız olun mobil cihazınızdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan yapabilmeniz mümkün.Aynı zamanda evinizde diğer tüm otomasyon sistemleri ile entegre çalışan aydınlatmalarınız, yangın alarmı gibi durumlarda sadece çıkış yolunuzu aydınlatarak size güvenli çıkış yapabilme olanağını sağlamakta ya da akıllı sinema sisteminizin çalışmasına paralel olarak sinema moduna geçebilmektedir.

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri - Prokare

Evinizde tüm bu konfor, esneklik ve lüksü ayağınıza getiren sistem, enerji harcamalarınızda da cebinizin dostu olmakta ve ülkemizde veya dünyada azalan enerji kaynaklarına karşı önlem alarak “yeşil dostu” kimliğini korumaktadır.

Prokare Aydınlatma Otomasyon Sistemleri konusunda da, anahtar teslim projeleriyle çözüm ortağınız olurken, sistemi evinizin veya işyerinizin dekorasyonuna uygun olarak dizayn etmekte ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin ve artık karanlıktan korkmayın.